Yoğunlaştırıcı

YOĞUNLAŞTIRICI

Yoğunlaştırıcılar belli çaplara kadar merkezden tahrikli olarak yapılmakta olup, büyük çaplarda döner köprülü olarak dizayn edilmektedir. Yoğunlaştırıcılar çamurun kıvamını arttırmak ve aynı zamanda dipteki çamuru merkez konisine sıyırma amacıyla imal edilirler.

Genellikle merkezden tahrikli olup, betonarme veya çelik köprü üzerine monte edilerek çalıştırılır. Çelik köprü istenildiği takdirde şirketimizce imal edilebilir.

Köprü üzerine sabitlenen, motor – redüktör ve merkezi dişli grubundan oluşan tahrik ünitesinden hareketi alan ana mil, üzerine sabitlenmiş yoğunlaştırma çubukları ve palet kolları ile dönme hareketi sıyırıcı paletlere aktarır. Sıyırıcı paletler yardımı ile dip çamuru merkez konisine aktarılır. Ana mil su içinde çalışabilen paslanmaz veya bronz-teflon yataklama ile taban konisine tespit edilen konstrüksiyona sabitlenir. Sıyırıcı ile verilen ve köprüye monte edilen deflektöre çamur girişi üstten yapılmaktadır.

Tüm malzemeler AISI 304 veya AISI 316 kalite paslanazdan imal edilebildiği gibi, istenildiği takdirde epoksi korumalı karbon çelikten de imal edilebilir.